ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ –ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ 1-1 ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστικό ,δυνατό και μερικές φορές λίγο αντιαθλητικό.
Είχε όμως αρκετές αμφισβητούμενες φάσεις στις οποίες ο διαιτητής περνώντας πρωτοβουλία δεν υπέδειξε αφήνοντας .
Συνέπεια αυτού ήταν να υπάρξει ένας εκνευρισμός μεταξύ των δύο ομάδων. Στο τέλος οι ψυχραιμότεροι κατάφερα να επικρατήσουν.

Α Ημίχρονο

Πρώτη φάση για τον Αχιλλέα στο δεύτερό λεπτό κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.
19ο λεπτό απανωτά Κόρνερ από δεξιά και μία από αριστερά για την Ακαδημία που περνάνε ανεκμετάλλευτα.
23ο λεπτό από δεξιά επιτίθεται Ο Αχιλλέας με τον Μητράκα βγάζει ωραία σέντρα στο Σίμο τον Παπαδόπουλο ο οποίος κάνει απευθείας σουτ και Ευθυμιάδης διώχνει με τα πόδια.
29ο λεπτό επανειλημμένα δύο κόρνες για τον Αχιλλέα η μπάλα διώχνεται από την ομάδα της Ακαδημίες έρχεται στην κατοχή του Μπάρα όποιος κάνει κάθετη μπαλιά στον Γκουνέλα που ανατρέπεται στην περιοχή αλλά ο Διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
32ο λεπτό πέναλτι το οποίο κερδίζει ο Γκουνέλας μετά πολύ ωραία κίνηση μέσα στη μεγάλη περιοχή τον παίρνει τα πόδια ο Ρακιτι.
Το πέναλτι εκτελεί ο Μπέης και γίνεται το 0-1.

38ο λεπτό κεφαλιά από τον Κατέλα μέσα από τη μικρή περιοχή και διώχνει ο Ευθυμιάδης .
39ο λεπτό η κόκκινη κάρτα απευθείας στον Κατέλα .
40 λεπτό Κόρνερ για την Ακαδημία αλλά και πάλι έγκαιρα ο Ευθυμιάδης διώχνει την μπάλα.
45ο λεπτό επίθεση για την ομάδα του Αχιλλέα ο Ευθυμιάδης κάνει μία πολύ ωραία σέντρα μέσα στην περιοχή ο Γκουνέλας ανάποδο ψαλίδι και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ακαδημίας.

Β Ημίχρονο
Πρώτη ευκαιρία για την Ακαδημία με τον Χατζηλαδά στο 50 με σουτ έξω από την περιοχή αλλά στέλνει την μπάλα απελπίστηκα out.

58ο λεπτό και πάλι ο Γκουνέλας κάνει προβολή πριν τερματοφύλακα άλλο σώζει την τελευταία στιγμή διώχνοντας την μπάλα ο Ευθυμιάδης .

78 κορνερ για τον Αχιλλέα ανεκμετάλλευτο .
81 Κόρνερ για την Ακαδημία Κατέλας κεφάλια άουτ .

Στο 86 Επίσης από αριστερά για την Ακαδημία με τον Αρζάνα μία σέντρα πολύ ωραία που περνάει όμως χωρίς κανείς να μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα .
90 έχουμε μία πολύ ωραία θεματική φάση με τον Γκούνελα να δοκιμάζει έξω από την περιοχή ένα βολ πλανε σουτ κατευθύνοντας την μπάλα στην εστία του Ευθυμιάδη ο οποίος με υπερένταση διώχνει σε Κόρνερ.
96ο λεπτό Δεύτερη κίτρινη κόκκινη για τον Ευθυμιάδη του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας .

Ο Αχιλλέας μένει με 9 παίκτες πιο νωρίς όμως είχε δεχτεί δεύτερη κίτρινη και ο Μπαράς .
98 Ρακιτι Corner και ο Ταντής μέσα σε ένα συνωστισμό κάνει κεφαλιά και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα 1–1

ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ευθυμιαδης,Γεροθανασης(46 Μιχολος),Αρζανας,Καλαμπακας Α,Μπατζελας,Ρακιτι,Χατζηλαδας,Κατσαρος(46 Κατελας Δ),Ταντης,Χουτας,Κατελας Ν,