Πάντα κερδίζω για τον εαυτό μου  και για όσους με αγαπούν.

Δεν κερδίζω κανέναν.

ΜΑΡΣΕΙΓ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-1 ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ

Ο Ολυμπιακός μάχεται με τη Μαρσέιγ, κυνηγώντας τουλάχιστον την ισοπαλία για να εξασφαλίσει την ευρωπαϊκή του συνέχεια.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

8′ Ο Παγέτ έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή κερδίζοντας κόρνερ καθώς η μπάλα χτύπησε στον Σεμέδο.
Νέο σουτ του Παγέτ, έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

13′ Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έκανε τη σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Αραμπί, μπλόκαρε ο Μανταντά.
Σουτ του Βρουσάι μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω στον Τσαλέτα-Τσαρ.

21′ Ο Αραμπί προσπάθησε να βρει τον Φορτούνη με τακουνάκι, αλλά δεν πέρασε η προσπάθειά του.
Δεν πέρασε η πάσα του Καμαρά στον κενό χώρο
Κόπηκε η πάσα του Φορτούνη στον Καμαρά.

24′ Σέντρα του Παγέτ με ραμπόνα, έδιωξε σε κόρνερ ο Σισέ.
Σουτ του Ρονζιέ έξω από την περιοχή, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

30′ Ο Φορτούνης βρέθηκε στην περιοχή της Μαρσέιγ από αριστερά, έκανε πάσα στον Αραμπί, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσαλέτα-Τσαρ.

33′ ΓΚΟΛ 0-1 για τον Ολυμπιακό
Ο Φορτούνης πέρασε στον Βρουσάι, αυτός μέσα από την περιοχή σήκωσε κεφάλι, έδωσε στον Καμαρά, ο οποίος με σουτ λίγο έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

52’Ο Τοβέν βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή του Ολυμπιακού από μαρκάρισμα των Σισέ – Χολέμπας.
Τσεκάρεται η φάση στο VAR.
Ο Μανθάνο πηγαίνει ο ίδιος να τσεκάρει τη φάση. Αν δηλαδή ο Σισέ έχει κάνει πέναλτι στον Τοβέν.
Πέναλτι τελικά για τη Μαρσέιγ.
Ο Παγέτ θα το εκτελέσει.
55′ ΓΚΟΛ 1-1 για τη Μαρσέιγ.Ο Παγέτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα.

56’Ο Σανσόν αντί του Κουζάνς για τη Μαρσέιγ.

61′ Πλασέ του Σανσόν μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλόκαρε ο Σα.

66′ Ο Βρουσάι μπήκε στην περιοχή της Μαρσέιγ από αριστερά, αλλά έδωσε σε ένα σημείο που δεν υπήρχε παίκτης του Ολυμπιακού.

68′ Ο Βρουσάι έχει ένα χτύπημα στο κεφάλι απο τονΣακάι με τα χέρια και του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες.
Ο εξτρέμ του Ολυμπιακού έχει περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου, με δέκα προσωρινά οι “ερυθρόλευκοι”.

72′ Κίτρινη στον Ραφίνια, διότι έκανε χέρι σε σουτ του Ρονζιέ. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Μαρσέιγ, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.
Και τελικά πέναλτι. Οι διαιτητές στο VAR εκτιμούν ότι το χέρι έγινε εντός περιοχής.

75′ ΓΚΟΛ 2-1 για τη Μαρσέιγ.Ο Παγέτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Σα να διώξει.

79′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αντί του Εμβιλά ο Μασούρας.
85’Ο Γκέιγ αντί του Ρονζιέ για τη Μαρσέιγ.

89′ Γυριστή κεφαλιά του Βρουσάι μετά την εκτέλεση του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Μανταντά.

90’+3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
Κεφαλιά του Σουντανί, σουτ στην κίνηση του Σισέ από κοντά, η μπάλα πάνω στο σώμα του Αλβάρο.

90’+5’Ο Άκε αντί του Τοβέν.

90’+6′ Δυνατό σουτ του Σισέ με το αριστερό έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Τέλος του αγώνα 2-1

ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Σακάι, Τσαλέτα-Τσαρ, Άλβαρο, Αμαβί, Ρονζιέ, Καμαρά, Κουζάνς, Τοβέν, Μπενεντέτο, Παγέτ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ραφίνια, Σισέ, Σεμέδο, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Φορτούνης, Αραμπί.