ΟΜΟΝΟΙΑ – Π.Α.Ο.Κ : 2-1 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ

Ο ΠΑΟΚ κοντράρεται με την Ομόνοια στο ΓΣΠ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League και θέλει να κάνει αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση

2′ Λανθασμένη έξοδο από τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς, ο Χούμποτσαν από δεξιά εντός περιοχής κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

4′ Ο Κακκουλής βγαίνει από αριστερά, περνά τον Ουαγκέ, ο Λοΐζου δεν μπορεί στο δεύτερο δοκάρι να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε.

6′ O Καντουρί αλλάζει δεξιά για τον Ουαγκέ, ο Σενεγαλέζος κάνει τη σέντρα. Ο Λίφτνερ παραλίγο να βάλει αυτογκόλ στην προσπάθειά του να απομακρύνει.

9′ ΓΚΟΛ Ομόνοια – ΠΑΟΚ 1-0:  Ο Σενέ ελίσσεται στην περιοχή, κάνει το σουτ, ο Ζίβκοβιτς αποκρούει ασταθώς και ο Κακκουλής από κοντά ανοίγει το σκορ για την Ομόνοια.

13’Ο Κακουλλής μπαίνει στην περιοχή, πέφτει, αλλά είναι καθαρό το μαρκάρισμα του Βαρέλα. Σωστά ο ρέφερι διατάζει να συνεχιστεί το ματς.

20’Αλλαγή για την Ομόνοια. Σεχού αντί για Κακουλλή. Αναγκαστική αλλαγή.

23′ Ο Ουαγκέ βγαίνει από δεξιά, ο Σβαμπ στο πρώτο δοκάρι υποδέχεται την μπάλα, βγάζει στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος κάνει το σουτ η μπάλα περνά έξω.

25’Ο Ουαγκέ, κάνει τη σέντρα, ο Ελ Καντουρί αφήνει την μπάλα να περάσει. Ο Ροντρίγκο με το δεξί κάνει το σουτ. Είναι απογοητευτικό αυτό.

29’Ο Ζίβκοβιτς έρχεται από δεξιά και συγκλίνοντας κάνει και τη σέντρα, ο Τζόλης στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

35′ Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Σβαμπ πιάνει την πρώτη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Κρέσπο υπό πίεση τη δεύτερο στο δεύτερο δοκάρι. Η μπάλα λίγο έξω.

39′ ΓΚΟΛ (Τζόλης) 1-1: Πανέμορφο ως προς τη δημιουργία το γκολ του ΠΑΟΚ.
Ο Τζόλης αρχικά ξεμαρκάρεται και βγάζει δεξιά στον Ουαγκέ.
Ο Σενεγαλέζος δίνει στον Καντουρί, ο οποίος παίζει με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, εντός περιοχής ομόνοιας βγάζει με το αριστερό στον Τζόλη, ο οποίος με τη μία από το ύψος του πέναλτι νικά τον Φαμπιάνο και κάνει το 1-1.

40′ Ο Σβιντέρσκι πέφτει στο έδαφος εντός περιοχής.
Ο διαιτητής διατάζει να συνεχιστεί το ματς δεν υπάρχει VAR.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Γιαννούλης και Μουργκ. Εκτός οι Σβαμπ και Ουαγκέ.

46′ Ο Μουργκ βγάζει τη σέντρα, ο Σβιντέρσκι δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ, αλλά βγάζει έξω στον Γιαννούλη. Αυτός κάνει το διαγώνιο σουτ, ο Κίκο παραχωρεί κόρνερ

47′ Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Βαρέλα πιάνει την πρώτη κεφαλιά, ο Ελ Καντουρί στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

50′ Ο Ζίβκοβιτς νικά τον Σενέ στο μεταξύ τους τετ-α-τετ. Ο Τζιωνής κάνει το σουτ στο όριο της περιοχής, ο Σέρβος γκολκίπερ ίσα που ακουμπά και η μπάλα στο δεξί δοκάρι
55′ ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ κάνει το σουτ με το καλό του πόδι, ο Φαμπιάνο χάνει την μπάλα, ο Σβιντέρσκι αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

59’Αλλαγή για την Ομόνοια. Ντούρις στη θέση του Σενέ.. Λέτσιακς αντί Κίκο και Τζόρντι Γκόμεθ αντί Κουσουλου.

68′ Ο Ζίβκοβιτς κλέβει από τον Λέτσιακς, βγαίνει από δεξιά και βγάζει για τον Τζόλη στο δεύτερο δοκάρι. Αυτός προσπαθεί να τελειώσει τη φάση δεν έχει τύχη.

78′ Ο Τσιγγάρας βγάζει για τον Ροντρίγκο, αυτός κάνει το γύρισμα. Ούτε ο Σβιντέρσκι, ούτε ο Γιαννούλης μπορούν να τελειώσουν τη φάση.

79’Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Τσιγγάρα.

83′ Πέναλτι για την Ομόνοια. Ο Καντουρί σπρώχνει τον Λοΐζου.

84′ΓΚΟΛ Ομόνοια – ΠΑΟΚ 2-1: Ο Γκόμεθ εκτελεί στο κέντρο, ο Ζίβκοβιτς έχει πέσει στη γωνία και η Ομόνοια κάνει το 2-1.

90+4′ ΟΙ παίκτες του ΠΑΟΚ, πλέον έχουν χάσει και την όποια ψυχραιμία τους.
Τελικό σκορ. Ομόνοια – ΠΑΟΚ 2-1.