Πάντα κερδίζω για τον εαυτό μου  και για όσους με αγαπούν.

Δεν κερδίζω κανέναν.

Α.Ε.Κ – ΜΠΡΑΓΚΑ : 2-4 ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ Σε καμία στιγμή του αγώνα δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει την Μπράγκα για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League .

O Καρέρα κατεβάζει την ομάδα με διάταξη 4-2-3-1.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6′ Η μπάλα πέρασε ανάμεσα από τα πόδια του Παουλίνιο στο πρώτο δοκάρι, που έκανε κίνηση για να σκοράρει.

8′ ΓΚΟΛ 0-1  Ο Τορμένα με προβολή μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσιντώτα.

9′ ΓΚΟΛ 0-2  Ο Γκαλένο  έκανε το γύρισμα από αριστερά, και ο αφύλαχτος Εσγκάιο από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα.

Πολύ κακή αμυντική λειτουργία για την ΑΕΚ, που στο πρώτο δεκάλεπτο έχει δεχτεί δύο γκολ.
Ακόμα και μετά τα γκολ που έβαλε, η Μπράγκα συνεχίζει να ελέγχει το παιχνίδι.

19′ Ο Αλμπάνης έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Ολιβέιρα ήταν μόνος σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

22′ Ο Λιβάγια έκανε φοβερή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, έδιωξε εντυπωσιακά με το ένα χέρι ο Ματέους.

31′ΓΚΟΛ 1-2 Ο Ολιβέιρα πέρασε τον γκολκίπερ της Μπράγκα και σκόραρε σε κενή εστία.

45′ΓΚΟΛ 1-3 Ο Γκαλένο από αριστερά, μπήκε στην περιοχή, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Όρτα, ο οποίος πλάσαρε και σκόραρε.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46’Δεξιό μπακ αλλάζει ο Καρέρα. Τη θέση του Μπακάκη παίρνει ο Βασιλαντωνόπουλος.
46’Αλλαγή και για τη Μπράγκα. Ο Κάρμο στη θέση του Βιάνα.

48’Πολύ ωραία προσπάθεια του Λιβάγια από αριστερά, έκανε το γύρισμα, απομάκρυνε ο Κάρμο.

Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλο προς τον Αλμπάνη, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Αντί του Μεδέιρος ο Αντρέ Όρτα και ο Φρανσέρζιο αντί του Αλ Μουσράτι.

Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ αντί του Ολιβέιρα και ο Τάνκοβιτς αντί του Αλμπάνη.

68′ Ο Λιβάγια έκανε εξαιρετική ενέργεια, πέρασε κάθετα στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος σκόραρε, αλλά καταλογίστηκε οφσάιντ.

75΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία αντί του Μάνταλου.
78’Ο Νοβάις αντί του Αντρέ Κάστρο.

82′ Ευκαιρία για τη Μπράγκα. Ο Ρικάρντο Όρτα έκανε το σουτ από κοντά, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

83′ ΓΚΟΛ 1-4 . Ο Γκαλένο με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, άφησε άγαλμα τον Τσιντώτα.

89′ ΓΚΟΛ 2-4  Ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε λίγο και στον Σικέιρα, και κατέληξε στα δίχτυα.

90’+3′ Τέλος του αγώνα η ΑΕΚ ηττήθηκε 2-4 από τη Μπράγκα

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Μπακάκης (46′ Βασιλαντωνόπουλος), Χνιντ, Νεντελτσεάρου, Ινσούα, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος (75′ Γκαρσία), Αλμπάνης (60′ Τάνκοβιτς), Λιβάγια, Ολιβέιρα (60′ Ανσαριφάρντ).

ΜΠΡΑΓΚΑ (Κάρλος Καρβαλιάλ): Ματέους, Ρικάρντο Εσγκάιο, Μπρούνο Βιάνα (46′ Κάρμο), Τορμένα, Νούνο Σεκέιρα, Αντρέ Κάστρο (78′ Νοβάις), Αλ Μουσράτι (57′ Φρανσέρτζιο), Μεδέιρος (57′ Αντρέ Όρτα), Γκαλένο, Ρικάρντο Όρτα, Παουλίνιο (71′ Γκιλιέρμε)