Πάντα κερδίζω για τον εαυτό μου  και για όσους με αγαπούν.

Δεν κερδίζω κανέναν.

ΛΑΜΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 0-6 ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ ΤΥΦΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ

ΛΑΜΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 0-6 ΤΕΛΙΚΟ ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ ΤΥΦΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ

13′ Μπουχαλάκης, 34′ Εμβιλά, 35′ Αραμπί 82΄Σουντανι 83΄Καιπερς 87΄Μασούρας

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3′ Η πρώτη τελική του αγώνα. Ο Προβυδάκης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά με το αριστερό, η μπάλα εκτός εστίας.
6′ Ο Ντέλετιτς μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού από αριστερά, άφησε πίσω τον Σεμέδο, έκανε το γύρισμα και ο Εμβιλά έδιωξε σε κόρνερ.
7′ Γύρισμα του Μασούρα από αριστερά, ο Ραντζέλοβιτς δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι στην πορεία της μπάλας μετά το τάκλιν του Σαραμαντά.

13′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μασούρας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με τη γροθιά και ο Μπουχαλάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

19′ Επιθετικό φάουλ του Ρόμανιτς στον Σα. Προηγήθηκε επικίνδυνο γύρισμα του Ραφίνια στον γκολκίπερ του Ολυμπιακού.
22’Ο Αραμπί γύρισε πίσω και βοήθησε στην άμυνα, ανακτώντας τη μπάλα. Πήρε τα εύσημα του Μαρτίνς.
25′ Ο Ραφίνια έχασε τη μονομαχία με τον Ρόμανιτς, αλλά ο Σέρβος από κοντά δεν κατάφερε να κάνει γεμάτο το πλασέ για να νικήσει τον Σα.
29′ Ο Μπουχαλάκης κέρδισε φάουλ λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής της Λαμίας.
Ο Μπουχαλάκης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πάνω στο τείχος. Νέο σουτ από τον Σισέ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

34′ ΓΚΟΛ 0-2 για τον Ολυμπιακό. Και τι γκολ.
Ο Εμβιλά έκανε φοβερό σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Θεοδωρόπουλος.

35′ ΓΚΟΛ 0-3 για τον Ολυμπιακό.
Ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Αραμπί που πρόλαβε τον Τζανετόπουλο, έβαλε το πόδι από κοντά και σκόραρε.

40′ Σουτ του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Σα.
45+1′ Ημίχρονο .Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Λαμία . O Τσούκαλος αντί του Παλαβαντισβίλι και ο Βασιλακάκης αντί του Μπουλούλη.
46′ Ολυμπιακός . Ο Πέπε αντί του Εμβιλά.
47’Εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, μπλόκαρε ο Σα.
55’Πλασέ στην κίνηση του Αραμπούλι μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρι.
56’Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Από κοντά ο αφύλαχτος Βασιλακάκης έκανε το πλασέ από πάσα του Τσούκαλου, η μπάλα πάνω από το δοκάρι
.

63’Πέναλτι για τη Λαμία. Ο Βάτσιος είδε στο VAR ότι νωρίτερα έκανε χέρι ο Ραντζέλοβιτς.
Ο Ντέλετιτς εκτέλεσε το πέναλτι, η μπάλα στο οριζόντιο! Στην εξέλιξη της φάσης ο Σισέ πάτησε τον Σα.

65’Αντί του Ραφίνια ο Ανδρούτσος.
Ο Σεμέδο γίνεται αλλαγή. Στη θέση του ο Αβραάμ.

78’Ο Ραντζέλοβιτς ζήτησε πέναλτι για χέρι του Σαραμαντά.
81′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
 82′ΓΚΟΛ 0-4 ΟλυμπιακόΟ Σουντανί ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

83′ ΓΚΟΛ 0-5 Ολυμπιακό.Κεφαλιά του Κάιπερς από σέντρα του Ραντζέλοβιτς, η μπάλα στα δίχτυα.

84’Ο Βλαχομήτρος αντί του Αραμπούλι και ο Κωστίκας αντί του Ντέλετιτς.

87′ ΓΚΟΛ 0-6 Ολυμπιακό!Ο Ανδρούτσος έκανε τη σέντρα, ο Μασούρας άπλωσε το αριστερό πόδι και σκόραρε.