Πάντα κερδίζω για τον εαυτό μου  και για όσους με αγαπούν.

Δεν κερδίζω κανέναν.

ΟΦΗ – ΑΡΗΣ : 0 – 3 Τελικό Απόδραση από το Γεντί Κουλέ από τον πολύ καλό ΑΡΗ

ΟΦΗ – ΑΡΗΣ : 0 – 3 ΤΕΛΙΚΟ Απόδραση από το Γεντί Κουλέ από τον πολύ καλό ΑΡΗ

29′ –42′ Μπερτόλιο, 76′ Ματίγια(πενλ)

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1′   Ο Σίλβα από τα δεξιά και έκανε το σουτ μόλις 18 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ματς .
Λάθος του Σωτηρίου κάθετη πάσα προς τον Σίλβα προσπάθησε να πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ μπλόκαρε.

8′   Ο Σίλβα και πάλι από τα αριστερά παράλληλη μπαλιά αλλά ο Μάνος δεν πρόλαβε την προβολή.
19′ Σουτ από τον Νέιρα εκτός περιοχής η μπάλα πέρασε και πάλι εκτός εστίας του Άρη.

23′ Παραμένει το 0-0 στην αναμέτρηση χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο παιχνίδι.

29′ ΓΚΟΛ για τον Αρη Ο Μάνος έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή, ο Σωτηρίου απέκρουσε και ο Μπερτόγλιο πήρε το ριμπάουντ και με προβολή άνοιξε το σκορ.

37′  Σέντρα του Βούρου με τον Νέιρα να κάνει την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα έξω.

42′ ΓΚΟΛ 0-2 (Μπερτόγλιο). Κόρνερ από τα αριστερά ο Μπεναλουάν πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Μπερτόγλιο την άγγιξε πριν περάσει την τελική γραμμή και έκανε το 2-0.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

51′  Προσπαθεί ο ΟΦΗ σε αυτά τα πρώτα λεπτά να μειώσει το σκορ αλλά χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα.
54′  Όμορφη προωθημένη μπαλιά για τον Μάνο αλλά ο Διαμαντής τον έκοψε την τελευταία στιγμή.
57′  Εκτός ο Στάικος και στη θέση του ο Γρίβας.
66′   Ο Σαρδινέρο βρέθηκε σε θέση βολής από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά πλάσαρε πάνω από την εστία του Μπουσέρ.
70′   Άρης. Εκτός αγώνα οι Σίλβα, Μπερτόγλιο, Γκάμα και μέσα οι Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία και Τζέγκο.

74′  Κάθετη πάσα προς τον Μάνο ο οποίος μπήκε στην περιοχή, πριν πλασάρει ανατράπηκε από τον Βαφέα και πέναλτι.
76′ ΓΚΟΛ 0-3 (Ματίγια). Ο Ματίγια ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 3-0 του Άρη.

78′  Για τον ΟΦΗ θα περάσουν εκτός οι Μπαλογιάννης, Λυμπεράκης και στις θέσεις του οι Γιαννού, Κοροβέσης.
Για τον Άρη εκτός ο Μάνος και στη θέση του ο Λόπεθ.

Να σημειώσουμε πως ο Ματίγια μετά το γκολ που σημείωσε πήγε στον πάγκο του Άρη και πήρε μια φανέλα του Σιαμπάνη με την οποία πανηγύρισε.

83′  Απείλησε ο ΟΦΗ με τον Βούρο μετά την εκτέλεση φάουλ από τον Νέιρα αλλά η κεφαλιά του έφυγε έξω.
86′  Άρης με τους Σουρνάκη, Γκαργκαλατζίδη να μπαίνουν στο ματς.

90+4 Τέλος του αγώνα για τον ΑΡΗ να περνάει με μια μεγάλη νίκη απο το Γεντί Κουλέ