Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑ – ΠΑΟΚ : 1 – 1 Άφησε βαθμούς στην Λάρισα ο ΠΑΟΚ παρότι έπαιξε σχεδόν μονότερμα την ΑΕΛ

Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑ – ΠΑΟΚ : 1 – 1
Άφησε βαθμούς στην Λάρισα ο ΠΑΟΚ παρότι έπαιξε σχεδόν μονότερμα την ΑΕΛ

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

11′ Ο Βιερίνια εκτελεί το πλάγιο ψάχνοντας τον Σβιντέρσκι, ο Πολωνός προσπαθεί με τη μία με το στήθος να βρει τον Ζίβκοβιτς. Δεν φτάνει η μπάλα στον Σέρβο.
27’Μακρινό σουτ για την ΑΕΛ. Ο Ηλιάδης κάνει το σουτ με το δεξί, ο Πασχαλάκης είναι πάλι σε ετοιμότητα.
28’Ο Τζόλης βρίσκεται αριστερά εντός περιοχής, φέρει την μπάλα στο δεξί, κάνει το σουτ. Η μπάλα κόρνερ που δεν δίνεται.
30’Λανθασμένη έξοδος του Νάγκι, ο Καντουρί δεν μπορεί, κάνει την προβολή ο Τζόλης και ο Μπέρτος απομακρύνει πάνω στη γραμμή σε κόρνερ.
37’Σύγχυση στην άμυνα της ΑΕΛ, διστάζει να βρει ο Νάγκι, ο Τζόλης κάνει την προβολή η μπάλα έξω
42′ Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς βγάζει αριστερά εντός περιοχής όπου βρίσκεται ο Τζόλης, εκείνος περιμένει σκάβει με το δεξί και ο Ίνγκασον στην άλλη (δεξιά) πλευρά της περιοχής πιάνει την κεφαλιά, ο Νάγκι βγάζει με το πόδι στη γραμμή. Ο Μουργκ στο ριμπάουντ κάνει το σουτ, η μπάλα στο δοκάρι

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 0-0.

46’Έναρξη δευτέρου μέρους, χωρίς αλλαγές.

52′ Ο Βιεϊρίνια παίρνει την μπάλα δεξιά, φέρει την μπάλα στο αριστερό κάνει και το σουτ με το αριστερό. Η μπάλα άουτ.
54’Λάθος απομάκρυνση του Νάγκι πάνω στον Μιχαήλ, ο Ζίβκοβιτς κάνει το κοντρόλ, εκτελεί με τη μία με το αριστερό, η μπάλα ψηλά άουτ.
67′ Ετοίμασε Γλυνό και Γκοτζαμανίδη ο Τάτσης.

70′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ (Πινακάς) και ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 1-0: Ο Πινακάς ανοίγει το σκορ για τους βυσσινί. Τσιμπάει την μπάλα από τον Βαρέλα, περνάει από τον Ίνγκασον, αντιστέκεται στο μαρκάρισμα του Βιεϊρίνια, πλασάρει και νικά τον Πασχαλάκη. Φοβερό γκολ από τον Πινακά, φοβερή σόλο ατομική προσπάθεια.

73′ Ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες, η ΑΕΛ το γκολ μέχρι τώρα. Ο Δικέφαλος προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση.

77′ Ο Μουργκ κάνει τη σέντρα, ο Γιαννούλης τρυπώνει στο κέντρο της άμυνας της ΑΕΛ, αλλά πιάνει περισσότερο αέρα, παρά την κεφαλιά.

83′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούνιτς και Γκοτζαμανίδης εντός. Ο Πινακάς αποχωρεί.

86′ O Γιαννούλης κάνει τη σέντρα, ο Τζόλης πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα περνά έξω.

87’Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσόλακ στη θέση του Μουργκ

90+6′ ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Βιεϊρίνια) και ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 1-1: Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το πέναλτι κι ευστοχεί.

Τελικό σκορ. ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 1-1.