Λαμία – Άρης : 2-0 Έχασε έδαφος ο ΑΡΗΣ αφήνοντας ( 3) βαθμούς στην Λαμία

Λαμία – Άρης : 2-0
Έχασε έδαφος ο ΑΡΗΣ αφήνοντας ( 3) βαθμούς στην Λαμία

9′ πεν., 17′ Αραμπούλι

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5′ Τόσο ο Αραμπούλι, όσο και ο Ντέλετιτς χάνουν το κοντρόλ. Ο Ματίγια κόβει, ελέγχεται η φάση από τον VAR για το μαρκάρισμα του Ισπανού στον Σέρβο.
Ο Σκουλάς μιλά με τον Φωτιά. Σπεύδει ο ίδιος ο ρέφερι να δει ιδίοις όμμασι τη φάση στο μόνιτορ.
Ο Αραμπούλι ευστοχεί, αλλά το γκολ δεν μετρά καθώς ο Σκουλάς λέει ότι ο Γεωργιανός έκανε προσποίηση πριν εκτελέσει.

9′ Τελικά ο Σκουλάς μετρά το γκολ και παίρνει πίσω την κίτρινη στον Αραμπούλι. Λαμία – Άρης 1-0.

14′ Κολλάει η μπάλα στην άμυνα του Άρη, ο Αραμπούλι κάνει το πλασέ, ο Μπουσέ απομακρύνει. Μεγάλη επέμβαση του Γάλλου.

17′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία (Αραμπούλι) και Λαμία – Άρης 2-0: Τρομερό γκολ από τον Γεωργιανό! Με ανάποδο ψαλίδι από το ύψος του πέναλτι δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Μπουσέ! Πανέμορφο γκολ.

26’Ο Γρηγορίου δεν έχει καθίσει καθόλου στο ντεμπούτο του. Συνεχίζει να δίνει οδηγίες στους παίκτες του.

41′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σούντγκρεν κάνει τη σέντρα από δεξιά, ο Σάσα πιάνει την κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας της Λαμίας, η μπάλα πάνω από την εστία του Επασί.
45+1’Σουτ του Γκάμα, ο Επασί μπλοκάρει σταθερά.

Ημίχρονο στη Λαμία. Λαμία – Άρης 2-0.

Αψιμαχία είχε μετά τη λήξη του ματς ο ιδιοκτήτης της Λαμίας, Πανουργιάς Παπαϊωάννου, με τον γενικό αρχηγό του Άρη, Θωμά Ναζλίδη, ενώ κοντά ήταν και ο προπονητής του Άρη και πρώην της Λαμίας, Άκης Μάντζιος.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους στο ματς.
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

52′ Ο Γκάμα υποδέχεται την μπάλα αριστερά εκτός περιοχής όπως επιτίθεται ο Άρης, κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα έξω.

58′ Αλλαγή τριπλή για τον Άρη. Μέσα Μαντσίνι, Λόπεθ και Γκαρσία. Έξω Σίλβα, Μπερτόγλιο και Μάνος.

60′ Ο Λόπεθ μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αλλά καθυστερεί και ο Αντέζο απομακρύνει. Η μπάλα κόντραρε στον Σούντγκρεν και έπειτα στο χέρι του Προβυδάκη. Ο Σκουλάς διέταξε να συνεχιστεί το ματς.

61′ Σέντρα του Σούντγκρεν από δεξιά, η μπάλα περνά από τον Προβυδάκη που δεν μπορεί να διώξει. Ο Γκάμα αιφνιδιάζεται.
62′ Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα Βλάχος και Μπιάρνασον. Έξω Καραμάνος και Τιρόνε.

63′ Αποβολή για τον Άρη. Ο Σκουλάς βγάζει την κόκκινη στον Σούντγκρεν, ο οποίος έσπρωξε ball boy.

71′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματίγια δίνει τη θέση του στον Τζέγκο.
77′ Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Γκούγκα στη θέση του Τζανδάρη.

80′ Δοκάρι για τον Άρη από την εκτέλεση φάουλ του Γκάμα.

90+2′ Ο Γκάμα κάνει το σουτ, ο Επασί απομακρύνει.

Τελικό σκορ. Λαμία – Άρης 2-0.