ΑΕΚ- ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ : 1-0 Τελικά η ΑΕΚ τα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και να πάρει την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

41′ Γαλανόπουλος

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

22′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Τάνκοβιτς εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Λιάβας με κεφαλιά, προ του Σάκχοφ, παραχώρησε κόρνερ, με την μπάλα, βέβαια, να περνάει ελάχιστα έξω απ’ το δεξί δοκάρι του Κνετ.
33′ Ο Μπακάκης έκανε το γύρισμα απ’ τα δεξιά στον Τάνκοβιτς, ο οποίος σούταρε, αλλά ο Κωνσταντόπουλος έλαβε την προβολή και αποσόβησε τον κίνδυνο για την ομάδα του.

41′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ (Γαλανόπουλος) και 1-0! Ο Μπακάκης έκανε το γύρισμα απ’ τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στην άλλη πλευρά στον Μάνταλο, ο οποίος έστρωσε στον Γαλανόπουλο που πλάσαρε ανενόχλητος απ’ το ύψος της μικρής περιοχής τον Κνετ.

45′ Τέλος πρώτου μέρους. Η ΑΕΚ 1-0 του Παναιτωλικού με γκολ του Κώστα Γαλανόπουλου.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46’Έναρξη του δεύτερου μέρους.

51’Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια αντί του Γκαρσία.

51 ‘Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Με την είσοδό του ο Λιβάγια χάνει μία πολύ καλή ευκαιρία να χριστεί σκόρερ. Ο Μάνταλος βρήκε τον Κροάτη με υπέροχη πάσα, αλλά ο Κνετ απέκρουσε το σουτ του αντιπάλου του!
53′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Τσιγκρίνσκι έκανε λάθος πάσα στον Νεντελτσεάρου, με τον Ντάλσιο να παίρνει την μπάλα, να σουτάρει, αλλά ο Αθανασιάδης μπλόκαρε σταθερά.
58′ Ωραία αντεπίθεση της ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να δίνει δεξιά στον Λιβάγια, αλλά ο Τζανακάκης έκανε την προβολή προ του Ολιβέιρα, με τον Κνετ να μπλοκάρει σταθερά.
62′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα κατέβασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει, με τον Κνετ να μπλοκάρει την μπάλα.
63′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Οι Μάσουρεκ, Αζάντι αντί των Περέιρα, Βέργου.
67′ Διπλή αλλαγή και για την ΑΕΚ. Οι Σιμόες, Σβάρνας αντί των Τάνκοβιτς, Μπακάκη.
69′ Διπλή αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Οι Αριγίμπι, Μεντίνα αντί των Τζανακάκη, Μανθάτη.
76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γιάκολις αντί του Ταχάρ.

Ο Δέλλας έχει κάνει πιο επιθετικό τον Παναιτωλικό, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

79′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ινσούα στη θέση του τραυματία Μιτάι.
Ο Μαχαίρας στη θέση του Μάνταλου που αισθάνθηκε ενοχλήσεις.
90 +3′ Ο Λιβάγια εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σβάρνας πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

94′ Τέλος του αγώνα.
Η ΑΕΚ κρατάει το μηδέν ύστερα από 73 ημέρες και επικρατεί 1-0 του Παναιτωλικού.