ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΑΟ : 0 – 1 Πολύτιμο τρίποντο για τον ΠΑΟ απέναντί στον άνευρο και χωρίς φαντασία ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΑΟ : 0 – 1

Πολύτιμο τρίποντο για τον ΠΑΟ απέναντί στον άνευρο και χωρίς φαντασία ΑΠΟΛΛΩΝ

20′ Ιωαννίδης

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3′ Πρώτη απειλή από πλευράς Παναθηναϊκού. Ο Χουάνκαρ γέμισε από δεξιά ο Μακέντα έκανε το κοντρόλ και το σουτ μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να βρίσκει στα σώματα.

20′ ΓΚΟΛ Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 0-1 (Ιωαννίδης). Ωραίο ένα-δυο του Χατζηγιοβάνη με τον Χουάνκαρ με τον Ισπανό να κάνει την παράλληλη μπαλιά προς τους Μακέντα και Ιωαννίδη ο Βέρχουλστ βγήκε να μπλοκάρει τη μπάλα δεν τα κατάφερε και ο Ιωαννίδης πήρε την κόντρα και άνοιξε το σκορ.

26′  Απειλεί ο Απόλλων Σμύρνης. Ο Τσιλούλης έγινε αποδέκτης της μπάλας πήρε την κεφαλιά από τον Ζαγαρίτη, έκανε το σουτ αλλά ο Διούδης μπλόκαρε.Πέναλτι για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Διούδης βγήκε να διώξει προ του Ιωαννίδη αλλά τον βρήκε με δύναμη και τον έριξε στο έδαφος.
Δεν υπάρχει πέναλτι. Μετά την εξέταση της φάσης στο VAR.

Υπάρχει ανησυχία στον πάγκο και των δύο ομάδων. Στον Νίκο Ιωαννίδη έχει μπει κολάρο ενώ και ο Διούδης δεν φαίνεται σε καλή κατάσταση.

43′ Απειλούν οι γηπεδούχοι. Ο Φερνάντεθ μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ με τον Διούδη να διώχνει σε κόρνερ.

45+7’Ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο, ο Παναθηναϊκός πάει στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ με 1-0.

Φάσεις και γκολ πρώτου ημιχρόνου

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλούλης πήγε να μπει στην περιοχή και συγκρούστηκε με τον Ζαγαρίτη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα ενώ περιμένει και το VAR.Μετά τη χρήση του VAR ο διαιτητής παίρνει πίσω την απόφαση του για το πέναλτι, δίνει φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, και δείχνει κίτρινη κάρτα στον Ζαγαρίτη, η δεύτερη που είναι κόκκινη με αποτέλεσμα να παίζει με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός.

70′ Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στον αγωνιστικό χώρο οι Χουχούμης και Μουνιέ και εκτός οι Μπρούσιτς και Φερνάντεθ.

73′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Πανέμορφη ενέργεια του Ιωαννίδη, ωραία ντρίμπλα, σουτ μέσα από την περιοχή με τον Βέρχουλστ να διώχνει σε κόρνερ.

73′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Χατζηγιοβάνης και στη θέση του ο Μολό, θα πάει να παίξει ως δεξί μπακ.

77′ ΓΚΟΛ Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-1 (Μπεντινέλι). Σέντρα από τα αριστερά του Μουνιέ με τον Μπεντινέλι ανενόχλητος να κατεβάζει τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, έκανε το πλασέ και νίκησε τον Διούδη για να ισοφαρίσει το ματς.
Μετά από τρία λεπτά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ του Αργεντινού.

80′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Με τους Καρλίτος και Αϊτόρ να μπαίνουν στο παιχνίδι.
85′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Ιωαννίδης και στη θέση του ο Μαυρομμάτης.

90+5′ Κοντά στο 0-2 ο Παναθηναϊκός. Αντεπίθεση με Αϊτόρ, ο Χουάνκαρ βγαίνει από αριστερά από δύσκολη γωνία προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, η μπάλα περνά έξω παράλληλα.