ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ : 3-2 ΔΕΝ ΤΑ κατάφερε ο ΠΑΟΚ και άφησε στον πολύ καλό ΑΤΡΟΜΗΤΟ τρεις βαθμούς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ : 3-2
Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ και άφησε στον πολύ καλό ΑΤΡΟΜΗΤΟ τρεις βαθμούς

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1’Ο Σβιντέρσκι είναι οφσάιντ, στην ωραία πάσα που του έβγαλε ο Βιεϊρίνια.
5′ O Νάτσος από αριστερά με το δεξί κάνει τη σέντρα, ο Σάλομον πιάνει την κεφαλιά μόνος στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΟΚ. Η μπάλα περνά έξω.
14’Ο ΠΑΟΚ απειλεί. Ο Γιαννούλης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή και δίνει στον Σβιντέρσκι. Ο Πολωνός κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Γούτα και κόρνερ.

15′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ στο μαρκάρισμα του Σβαμπ από τον Κωτσόπουλο. Εκτελεί ο Τζόλης, η μπάλα άουτ. Χάνει την ευκαιρία για την ομάδα του.
19′ Ο Σβιντέρσκι μπάινει από δεξιά, βγάζει έξω στον Σβαμπ. Ο Αυστριακός ελίσσεται, αποφεύγει με ντρίμπλα τον Σάλομον, κάνει το σουτ με το αριστερό στο όριο της περιοχής, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

20′ Γιαννούλης και Τζόλης συνεργάζονται εξαιρετικά από την αριστερή πλευρά, ο δεύτερος προσπαθεί με την μπάλα να κόψει προς το κέντρο της άμυνας του Ατρομήτου, απομακρύνει ο Σάλομον.

22′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Σβιντέρσκι) και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 0-1: Ο Τζόλης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει τη σέντα, ο Σβιντέρσκι ξεφεύγει από το μαρκάρισμα του Γούτα και με κεφαλιά νικά τον Γιαννιώτη, ανοίγοντας το σκορ

30′ Ο Γκάλο εκτελεί το κόρνερ, ο Γούτας πιάνει την κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας, η μπάλα έξω.
 35′ Ο Ζίβκοβιτς βγάζει μόνο του τον Μουργκ, καθυστερεί όμως ο Αυστριακός και τον κόβει ο Γούτας.

45+1′ Ο Νάτσος κάνει τη σέντρα από δεξιά, κανένα πρόβλημα για τον Πασχαλάκη που μπλοκάρει.

Ημίχρονο στο Περιστέρι. Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 0-1.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

50’Ο Ζίβκοβιτς περνά με τη μία για τον Μουργκ, ο Μανδάς σε γρήγορη έξοδο προλαβαίνει τον Αυστριακό.
54’Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιαννούλης βγαίνει από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Σβιντέρσκι κάνει το κοντρόλ, εκτελεί με το αριστερό, ο Μανδάς απομακρύνει.
60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μουνίθ στη θέση του Νταβιώτη.
61′ Φάουλ του Σβαμπ στη διεκδίκηση μεε τον Γκάλο.Εκτελεί ο Μουνίθ και ο Πασχαλάκης είναι σε ετοιμότητα. Μπλοκάρει.

64′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο (Μουνίθ) και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-1: Ο Γιαννούλης κάνει λάθος πάσα, ο Μουνίθ με το αριστερό και φανταστικό σουτ εκτός περιοχής νικά τον Πασχαλάκη.

66′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Λάμπρου αντί για Τζόλη.
71′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Καντουρί και Ουάρντα, έξω οι δύο Αυστριακοί (Μουργκ και Σβαμπ).
75′ Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα Χριστοδουλόπουλος και Μάτιτς. Έξω Κωτσόπουλος και Μανούσος.
77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Νινούα και Κρμέντσκικ. Έξω Ζίβκοβιτς και Σβιντέρσκι.

82′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Ουάρντα) και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-2: Εκτελεί το κόρνερ ο Νινούα, ο Ουάρντα με κεφαλιά νικά τον Μανδά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

85′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο (Χαρίσης) και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 2-2: Σκοράρει ο Χαρίσης. Ο Χριστοδουλόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Μάτιτς πιάνει στραβοκλωτσιά, ο Χαρίσης σκοράρει και ισοφαρίζει.

87′ Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί απευθείας, ο Πασχαλάκης μαζεύει.

90+2’Ο Νάτσος έχει σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Εξετάζεται η φάση με VAR.

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο (Νάτσος) και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 3-2: Φυσικά καλύπτεται ο Νάτσος και το γκολ μετρά.

Τελικό σκορ. Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 3-2