Δεν κερδίζω κανέναν.

ΑΠΌΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 3-1 ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ

Α Ημίχρονο

5 λεπτό Πεττας σουτ και μπλοκάρει ο Πολίτης σταθερά.

11ο λεπτό και ο. Νύκταρης κάνει κάθετη μπαλιά στον Παναγιώτου που κοντρολάρει σωστά την μπάλα και εκτελεί τον Μένιο στην κλειστή του γωνία δίνοντας προβάδισμα στον Απόλλωνα. 1-0

39ο λεπτό φάουλ προς την περιοχή του Αλμωπου για τον Απόλλωνα που κάνει κομπίνα βγάζοντας τον Καλογέρης απέναντι από τον Μένιο και με σκαστο σουτ δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα τού 2-0

Ημίχρονο με τον ΑΠΟΛΛΩΝ να έχει πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων με τρεις ευκαιρίες έχοντας απέναντι του τον Αλμωπο που δεν μπορεί να ολοκληρώσει σωστά της ευκαιρίες που δημιούργησε.

Β Ημίχρονο

Όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο με τον Αλμωπός να βρίσκεται στην επίθεση αλλά χωρίς ουσιαστική απειλή.

59ο λεπτό κούρσα από δεξιά με τον Δαλιανοπουλο να βρίσκει μέσα στην μεγάλη περιοχή τον Παναγιώτου που δεν κάνει καλό κοντρόλ και χάνει μοναδική ευκαιρία.

65ο λεπτό καρποφορεί η υπεροχή του Αλμωπου μετά το κόρνερ πιάνει κεφαλιά ο Γκεσιος και την στέλνει στο βάθος της εστίας του Πολίτη που δεν μπορεί να αντίδρασή. 2-1

89ο λεπτό ο Δεινοπαπας κλέβει την μπάλα στο κέντρο περίπου του γηπέδου και αφού βρίσκει κενό στην άμυνα του Αλμωπου μπαίνει στην μεγάλη περιοχή και πλασάρει σωστά διαμορφώνοντας το σκορ στο 3-1

ΑΠΟΛΛΩΝ : Πολίτης, Δαλιανοπουλος, Νύκταρης, Βαφειάδης, Μουρατίδης(78 Φράγκος) , Δεινοπαπας, Τουρσίδης, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Παναγιώτου, Λαμπίρης.